18 03 2024

dodano przez: Nadmorscy Biegacze

Podsumowanie 38. edycji Kołobrzeskiej 15-stki Zaślubin

To już 38 edycja biegu, tradycyjnie organizowana w ramach obchodów rocznicy walk o Kołobrzeg, zgromadziła imponującą liczbę uczestników - 526 osób, które stanęły na starcie gotowe do pokonania 15-kilometrowej trasy.
Trasa biegu składała się z trzech pętli (2 duże i 1 mała) po kołobrzeskiej strefie uzdrowiskowej, testując wytrzymałość i determinację biegaczy.

🏁 Wyniki 🏁

W czołówce mężczyzn zwyciężył Adrian Przybyła z Iławy, który wygrał bieg drugi rok z rzędu, osiągając imponujący czas 48 minut i 24 sekundy.
Drugie miejsce na mecie zajął Tomasz Kozłowicz z Wielkiej Lipki (49 minut i 44 sekundy),
a trzeci był Michał Pytlak z Siemianic (50 minut).

Wśród pań triumfowała Khrystyna Bohomiahkowa z Odessy, pokonując trasę w czasie 55 minut i 15 sekund.
Na podium znalazły się także Wioleta Kuczyńska z Wierzbicki Running Przytoczna (57 minut i 1 sekunda) oraz Olga Zatoń ze Świdwina (59 minut i 38 sekund).

W klasyfikacji Powiatu Kołobrzeskiego najlepszym biegaczem okazał się Krzysztof Mackojć, który pokonał trasę w czasie 57 minut i 9 sekund.
Drugie miejsce zajął Wojciech Uznański (57 minut i 45 sekund), a trzeci był Przemysław Madejski (59 minut i 52 sekundy).
Wśród pań zwyciężyła Agnieszka Banasiak (1 godzina, 8 minut i 19 sekund), przed Karoliną Nowicką (1 godzina, 8 minut i 43 sekundy) oraz Koziarz Anną (1 godzina, 12 minut i 34 sekundy).

Organizacja biegu była sprawowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy ze Stowarzyszeniem Nadmorskich Biegaczy Kołobrzeg, a patronat nad wydarzeniem objął Marcin Lewandowski, utytułowany lekkoatleta specjalizujący się w biegach średnich oraz brązowy medalista mistrzostw świata z Dohy na dystansie 1500 m.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich organizatorów za ich zaangażowanie i profesjonalizm, które sprawiły, że wydarzenie było tak udane.
Dziękujemy również wszystkim biegaczom za liczny udział, ich pasję oraz wkład w promocję zdrowego trybu życia. Wasza obecność uczyniła tę edycję niezapomnianym wydarzeniem sportowym.